piątek, 22 grudnia 2017

Dbajmy o swoje zdrowie, to inwestycja w nas samych.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o konieczności dbania o swoje zdrowie. Każdy z nas wie, że im bardziej zadbamy  o siebie tym dłużej będą omijały nas choroby, tym dłużej będziemy sprawni i samodzielni. 

Aktywność fizyczna

Dbanie o siebie staje się pomału inwestycją w nas samych a moda na bycie zdrowym i sprawnym zagościła u nas już na dobre. Codziennie przekonuje się nas o konieczności zdrowego odżywiania, większej aktywności fizycznej i redukcji stresu w naszym życiu. Zapełnione siłownie i baseny, ilość rowerzystów i biegaczy na ulicach oraz co raz większa ilość produktów ekologicznych w sklepach wskazują na to że świadomość ta w społeczeństwie wzrasta i może w kolejnych latach przynieść pozytywne skutki. Zwiększa się nasza wiedza o naszym ciele i jego funkcjach,  co raz częściej mamy świadomość co nam szkodzi i jakie zachowania nie są dla nas wskazane, a co poprawia naszą kondycję i wpływa na nas pozytywnie. Jest jednak kilka rejonów naszego życia w których dbanie o swoje zdrowie nie wymaga godzin spędzonych na ćwiczeniach lub drakońskich diet uprzykrzających życie. Często okazuje się że możemy w prosty sposób dbać o swoje zdrowie, dbając o jakość i odpowiedni, wysoki poziom pewnych stref naszego życia. 

Zdrowy sen

Jedną z takich czynności niesłusznie niedoceniana przez większość z nas jest sen. Coś co często z powodu natłoku obowiązków odkładamy na później, zmniejszamy do minimum, nie dbamy o odpowiednią higienę snu, a konsekwencje takiego postępowania mogą być opłakane i żadne nawet najbardziej wymyślne formy dbania o siebie nie przyniosą efektów jeżeli nie pozwolimy się zregenerować naszemu organizmowi. Dlatego naszą drogę dbania o siebie zacznijmy od swojej sypialni i zadbania o to jak wykorzystujemy czas przeznaczony na odpoczynek, często jest to 1/3 naszego życia więc warto dłużej zastanowić się nad odpowiednim jej wykorzystaniem. 

źródło:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...