piątek, 11 maja 2018

Jak dobry sen wpływa na nasze zdrowie
Jeżeli czujesz się rano zmęczony, i budzisz się często w nocy, przyczyną tego może być zły sen. Jest wiele czynników które na to wpływają, jednak jeżeli będziemy  stosować się do kilku porad, nasz sen będzie bardziej wartościowy oraz wydajniejszy.

Na pewno bardzo duży wpływ na nasz sen ma czas jego trwania, sen powinien trwać około 8 godzin wtedy jest najzdrowszy i nasz organizm regeneruje się i wypoczywa odpowiednio. Jest to bardzo ważne ponieważ jeżeli będziemy spać krócej to może nie zdążyć się zregenerować jednak gdy śpimy za długo możemy odczuwać większe zmęczenie.

Bardzo ważną rzeczą która wpływa na nasz sen jest oczywiście nasz materac. Nasz materac odpowiada za naszą pozycję snu i jego jakość, dla tego powinien być dostosowany specjalnie pod nasze potrzeby snu. Obecnie bardzo popularne są materace termoelastyczne, które reagują na ciepło naszego ciała, a pod jego wpływem dostosowuje się on do naszej pozycji snu. Można też skorzystać z lepszego jakościowo materaca sprężynowego który również może pomóc naszemu zdrowiu.

Oczywiście jest o wiele więcej ważnych czynników które wpływają na nasz sen, jednak dwa powyższe są najważniejsze i powinniśmy częściej zwracać na nie uwagę aby nasz sen był bardziej komfortowy.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobry i zdrowy sen wpływa na nasz cały dzień ale również i na nasze zdrowie. Dość istotnym jest aby do tego wybrać dobry materac. Ja zazwyczaj stawiam na materace sprężynowe https://senpo.pl/materace/materace-sprezynowe i jak na razie się jeszcze na nich nie zawiodłam.

    OdpowiedzUsuń

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...