piątek, 23 marca 2018

Jak zadbać o dobry sen - poradnikJak wiadomo bardzo naszego czasu spędzamy w łózku, jest to około 20% naszego życia więc czyni to je najważniejszym meblem w naszym domu. Jak wiadomo wygodne łóżko daje bardzo dużo, poprawia się nasz sen oraz samopoczucie. Chciałbym przedstawić kilka czynników które składają się na to aby nasz sen był lepszy.

Typ materaca

Jak wiadomo jest to najważniejszy element w naszym łóżku. Dobór odpowiedniego materaca nie powinien być ciężkim zadaniem. Najlepiej udać się do sklepu z materacami i dopytać obsługę o taki materac i wypróbować go na miejscu jeżeli jest taka możliwość. Oczywiście typów materacy jest dużo, ważne jest też żeby materac był dopasowany do naszego łózka i dobrze dopasowywał się do naszego ciała co doda nam komfort snu.

Rama łózka

Ale żeby spać na materacu trzeba go na czymś oprzeć, tak więc następnym krokiem jest wybór ramy do materacu. Jest to również ważny czynnik który daje nam lepszy sen. Ja proponuję wybrać drewniany wariant, zazwyczaj są one twarde i można kupić je za dobrą cenę. Należy też sprawdzić z jakiego drzewa jest zrobiona aby była wytrzymała i nie zapadła się po kilku dniach.

Pozycja w jakiej śpimy

Kiedy śpimy starajmy się dobrać odpowiednią pozycję. Łóżko to nie wszystko najlepiej spać na plecach wtedy nasze ciało bardziej odpoczywa i mniej się męczy. Jeżeli przyzwyczajmy się do tego gwarancja że nasz sen się poprawi jest bardzo duża.

Do spania

Jeżeli spełnimy wszystkie powyższe czynniki będziemy spać jak niedźwiedź oraz gdy się przebudzimy będziemy bardziej witalni i w lepszym nastroju. Ja proponuję zajrzeć na ofertę sklepu https://fabrykamateracy.info jest tam szeroki wybór materacy i na pewno wybierzesz coś dla siebie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...