piątek, 2 lutego 2018

Sen jak ze srebra - o wykorzystaniu srebra w materacach

Większość osób podczas zakupu materaca może być zaskoczona że wśród materiałów na metce wymienione jest srebro. Niektórzy z Was mogą nawet zacząć zastanawiać się czy, i jaki, ma to wpływ na sen i zdrowie człowieka. Otóż okazuje się że ma, i to bardzo pozytywny, i że wcale nie jest to tak rzadki materiał w produkcji materacy, jak mogłoby się to początkowo wydawać. Jest to materiał nie tylko wykorzystywany przy produkcji biżuterii, ale ma on również bardzo szerokie zastosowanie w medycynie, kosmetologii i wielu, wielu innych dziedzinach życia.

Srebro jest nam znane od wieków, jak wiadomo, jest to metal szlachetny. Początkowo używany ozdobnie oraz jako waluta, aż do czasów współczesnych gdzie można go znaleźć w przemyśle, elektronice oraz w nowoczesnych technologiach. Ale czy wiedzieliście że srebro posiada również właściwości antybakteryjne? Właśnie dzięki temu jest ono coraz szerzej wykorzystywane w różnych obszarach związanych z medycyną oraz urodą.
Właściwości zdrowotne srebra są już znane od dawna, bowiem antyczne cywilizacje używały srebra do tworzenia naczyń aby dłużej utrzymywały one świeżość. Dawniej, zanim powstały antybiotyki, roztwory srebra były wykorzystywane jako leki przeciwzapalne. Co prawda obecnie srebro już nie ma takiego zastosowania, ale jony srebra wykorzystywane są w pralkach, właśnie dzięki antybakteryjnemu działaniu. Warto wspomnieć że srebro dalej jest wykorzystywane jako materiał do produkcji niektórych narzędzi medycznych. Obecnie, w medycynie alternatywnej, wykorzystuje się srebro koloidalne jako agent antygrzybiczny, a także jak substancja dodająca energii i poprawiająca nastrój. Stosowane w kosmetologii pomaga w gojeniu się blizn i leczeniu zmian wypryskowych związanych z zakażeniami bakteryjnymi.

Wszystkie te zalety, i wiele więcej których nie zdążymy dzisiaj opisać, zostały wykorzystane do produkcji materacy ze srebrną nicią, a także ze nasączoną srebrem pianką, która doskonale reguluje ciepło materaca w trakcie snu. Dzięki temu materac utrzymuje jednostajną temperaturę co nie zaburza snu i poprawia jego jakość.

Istnieje obecnie wiele badań które potwierdzają, że materace przy produkcji których wykorzystano srebro, są faktycznie wysoce antybakteryjne oraz zachowują niemal idealną higienę przez długi czas użytkowania.


Poza samy materacem, srebro idealnie nadaje się również do wykorzystania w pokrowcach na materac. Pokrowiec w którym wykorzystano jony srebra nie pozwala na rozwój roztoczy oraz innych nieprzyjaznych mikroorganizmów. Specjalne sposoby szycia nicią srebrną pozwalają na utrzymanie pokrowca na materac w swoim pierwotnym stanie przez długi czas.

Srebro to idealny materiał dla osób z alergiami które szukają materaca do spania dla siebie i bliskich.

Mamy nadzieję że po tym wpisie, wszystkie kwestie odnośnie srebra w materacach i pokrowcach stały się dużo klarowniejsze. Zapraszamy do śledzenia bloga i naszych kolejnych wpisów.

Źródło:
http://www.fabrykamateracy.info/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...