piątek, 9 marca 2018

Czy materace piankowe z pamięcią ciała są bezpieczne? Fakty i mity.


Wraz ze wzrostem popularność materacy z pamięcią ułożenia ciała, narosła także dyskusja badaczy, którzy twierdzą, że nie są one dobre dla naszego zdrowia. Obalamy mity i przedstawiamy fakty!

1. Materac wykonany jest z syntetycznych materiałów i brzydko pachnie. - częściowo prawda


Nie świadczy to jednak, jak twierdzą niektórzy, o mocnych chemicznych półproduktach użytych do produkcji. W gruncie rzeczy materac termoelastyczny wykonany jest z powszechnego poliuretanu wzbogaconego o składniki podnoszące sprężystość. Jednak specyficzny zapach mija po kilku dniach, szczególnie jeśli będziesz wietrzył pomieszczenie, w którym się znajduje. Nie musisz od razu umieszczać go w sypialni. Jeśli materac posiada dodatkowo zasuwany pokrowiec, po prostu ściąg go i pozwól materacowi "pooddychać". 

2. Pianka termoelastyczna w materacu sprawia, że przegrzewasz się i pocisz. - mit!
Starsze modele materaców piankowych mogły powodować nadmierne uczucie ciepła szczególnie latem, chociaż prawdopodobnie w większości przypadków nie było to winą samego materaca a połączenia materaca z nieodpowiednią kołdrą całoroczną. Obecnie, stosuje się wysokiej jakości, nowoczesne pianki otwartokomórkowe visko, które całkowicie eliminują ten problem zapewaniając odpowiednią wentylację materaca.  


3. Pianka amortyzuje wszelkie ruchy na materacu - prawda

Dlatego tak często materace sprężynowe wymieniane są na materace z pamięcią ciała szczególnie przez pary! Podwójny materac termoelastyczny zapewnia wygodę dla każdej ze śpiących na nim osób, całkowicie eliminując odczuwanie ruchów drugiej osoby. 

4. Materace z technologią memory są drogie - mit


Materiał visco-elastic, z którego produkowane są materace piankowe termoelastyczne, stał się tak popularny, że jego cena nie różni się zbytnio od tradycyjnych materiałów wykorzytywanych w materacach. Cena takiego materaca zaczyna się już od 700 zł - czyli tyle ile kosztuje dobry materac każdego rodzaju. 

Czy warto wiec kupić materac z pamięcią ciała? Tak! Szczególnie jeśli lubisz spać na miękkim, otulającym ciało materacu. Zdecydowana większość osób, które wymieniły tradycyjny materac na materac wzbogacony pianką termoelastyczną twierdzi, że nie potrafi wyspać się już na innym materacu. Tak duży komfort snu zapewni Ci właśnie ten materac! 

Źródło:  http://www.fabrykamateracy.info


1 komentarz:

  1. Nigdy takich materacy nie miałem okazji testować, więc nie wiem w sumie czy są one dobre czy nie. Jak do tej pory najbardziej odpowiada mi materac od https://senpo.pl/materace/materace-120x200/ gdyż wiem, jak porządnie się na nim można wyspać.

    OdpowiedzUsuń

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...