piątek, 30 marca 2018

Wybieramy materac dla naszego dziecka - na co zwrócić uwagę

Radość z przyjścia na świat dziecka bardzo często, przysłania wiele problemów z jakimi musimy się zmierzyć, w związku z tą nową sytuacją. Dlatego w poniższym wpisie postaramy się wyjaśnić, czym należy kierować się kupując materace dla dzieci oraz dlaczego jest to niezmiernie ważne.


Czy jest mi to potrzebne? Przecież to drobiazg

Na początku artykułu postaramy się udowodnić wam - drodzy rodzice - jak ważne dla zdrowia i komfortu snu dziecka jest dobranie odpowiedniego materaca. Wielu rodziców przy aranżacji pokoju dziecka wielką wagę przywiązuje do kwestii mebelków oraz samego łóżka. Zdecydowana większość z nich, nie podchodzi poważnie do kwestii materaca. To okropny błąd. Właśnie materac w ogromnym stopniu odpowiada za długość i jakość snu naszego dziecka. Nawet najlepszy stelaż z idealną ramą nie spowodują, że dziecko będzie długo i efektywnie wypoczywać.Czy musi być nowy? Przecież mam po kuzynie/bracie

Po pierwsze materac jaki zamierzamy umieścić w pokoju dziecka musi być nowy. Materace "odziedziczone" po starszym rodzeństwie, czy kuzynach mają kilka wad. Po pierwsze ze względu na długie używanie ich części (pianka, sprężyny) mogły ulec degradacji. Po drugie materac mógł wklęsnąć, a to zamiast poprawić komfort snu - pogorszy go. Po trzecie powłoka antyalergiczna i antybakteryjna materaca mogła się "wyrobić" co w dłuższej perspektywie może powodować większe ryzyko infekcji oraz problemy dla dzieci z alergią.Jaki w takim razie wybrać?

Materac dla dziecka może być zarówno materacem piankowym jak i sprężynowym. Należy natomiast zwrócić uwagę na jego twardość. Najlepszym wyborem są materace średniotwarde z zakresu H3/H4. Dodatkowo materac musi być antybakteryjny i antyalergiczny. Warto również, aby posiadał zdejmowany pokrowiec na zamek, który umożliwia łatwe pranie.


Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł wam w wyborze materaca dla waszego dziecka.
Zapraszamy do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami w kwestii aranżacji dziecięcej sypialni.


1 komentarz:

  1. Jest bardzo duży wybór tego typu materacy i faktycznie nie jest to łatwy wybór. Ja zdecydowałam się na materace dziecięce https://senpo.pl/materace/materace-dzieciece/ gdyż chcę, aby dzieci spały na najlepszych produktach.

    OdpowiedzUsuń

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...