piątek, 2 marca 2018

Problemy z zasypianiem? Spróbuj tych technik relaksacyjnych pomagających zasnąć!


Nie wysypiasz się, ponieważ kilka razy w ciągu nocy wybudzasz się i nie możesz zasnąć? Wiesz, że powinieneś spać, ale nie potrafisz? Zamiast kolejnej dawki środków nasennych, spróbuj wypróbować te techniki relaksacyjne, które pomogą Ci zasnąć i przespać spokojnie całą noc!

1. Trening Jacobsona.


Ten rodzaj treningu relaksacyjnego cieszy się co raz większą popularnością w sieci! Stworzony przez amerykańskiego psychiatrę zestaw ćwiczeń służących do napinania poszczególnych grup mięśni w taki sposób, aby odczuć głębokie rozluźnienie, stał się już prawdziwym hitem. Osoby regularnie stosujące tą technikę, twierdzą że jakość ich snu w znacznym stopniu uległa poprawie. W internecie można znaleźć poradniki lub nagrania audio demonstrujące poprawne wykonanie treningu.

2. Trening autogenny Schultza


Trening składający się z sześciu elementów, następujących po sobie w określonej kolejności. Często kwalifikowany jest jako rodzaj medytacji lub autosugestii. Trening polega na sugerowaniu sobie odczuć w określonej kolejności: uczucie ciężaru, uczucie ciepła, regulacja pracy serca, regulacja swobodnego oddychania, uczucie ciepła w splocie słonecznym (brzuchu), uczucie chłodu na czole. Chociaż wydaje się to abstrakcyjne, już kilka minut takiego treningu wpływa pozytywnie na ograniczenie bezsenności.

3. Techniki świadomego oddychania


Czy sposób w jaki oddychamy w ogóle ma jakiś wpływ na to jak się czujemy? Oczywiście, że tak! Szczególnie przed snem, kiedy powinniśmy się wyciszyć i uspokoić warto wypróbować techniki świadomego oddychania. Wystarczy, że przed snem usiądziesz na łóżku, zamkniesz oczy i zaczniesz oddychać w odpowiedni sposób: z każdym wydechem poczuj jak uwalnia się całe napięcie i stres, a podczas wdechu wyobraź sobie ciepło wpływające do Twojego ciała. Koniecznie pamiętaj żeby oddychać przez nos.

Zapewnij sobie chwilę relaksu, znajdź czas na wykonanie jednej lub wszystkich z tych technik, a Twój sen przejdzie w nowy wymiar!


Źródło:
http://www.fabrykamateracy.info/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...