wtorek, 27 lutego 2018

Jak spać, żeby się wyspać? Jakie warunki stworzyć w sypialni oraz jak się przygotować do snu?

Czujesz, że po całym dniu pracy jedyne o czym myślisz to łóżko i sen? Sen jest rzecz jasna nieodzownym elementem naszego życia, ale wyspani i pełni energii możemy poświęcać swój wolny czas na ciekawe aktywności lub rozwijanie pasji. Odpowiedni sen to taki, który zapewnia nam energię na cały dzień. Dlaczego więc zamiast wysypiać się w nocy, przez większość czasu w ciągu dnia jesteśmy zmęczeni? I jak sobie z tym poradzić?


1. Duże znaczenie ma światło - i nie chodzi tu tylko o to, żeby zasypiać kiedy na zewnątrz jest ciemno, a budzić się wraz z nastaniem dnia. Większe znaczenie ma na nas oddziaływanie światła niebieskiego, czyli tego emitowanego przez ekrany komputerów, telewizorów i smartfonów. Prawda, że obecnie trudno wyobrazić sobie życie pozbawione korzystania choćby jednego z tych urządzeń. Nie mniej jednak, na godzinę przed snem postawmy na relaks przy książce zamiast przy serialu a zdecydowanie łatwiej zaśniemy. Unikajmy też zasypiania na sofie. Niech łóżko w sypialni będzie jedynym miejscem w którym śpimy!
2. Pomieszczenie, w którym śpimy też powinno być odpowiednio przygotowane. Najważniejsze jest krótkie, ale intensywne wietrzenie nawet przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Zdecydowanie lepiej wyśpimy się w pomieszczeniu, którego temperatura wynosi ok. 20 C, dlatego przykręć kaloryfery w sypialni. 
3. Równie ważne gdzie śpimy jest to na czym śpimy! Zadbaj o to, żeby łóżko, na którym śpisz było dostosowane do Ciebie. Wybierz to, którego rama jest stabilna i solidnie wykonana, najlepiej z naturalnych materiałów np. z drewna sosnowego. Pamiętaj o wyborze odpowiedniego materaca! Nie kupuj go na własną rękę! Renomowane firmy oferują dobór materaca odpowiedniego właśnie dla Ciebie, a nawet wyprodukują materace na wymiar. Powinieneś zaufać fachowcom w tej kwestii. 

Zastosowanie powyższych zasad zagwarantuje Ci przespaną noc, po której rano obudzisz się wyspany i gotowy do działania!

źródło: www.fabrykamateracy.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...