piątek, 26 stycznia 2018

Wybór materaca dla alergika

Alergie. Ci którzy je mają, wiedzą o czym mowa. Jest to bardzo uciążliwy stan który wymaga ciągłego upewniania się czy jemy odpowiednie pożywienie, czy znajdujemy się w odpowiednim miejscu, czy wdychamy odpowiednie zapachy i czy wybieramy odpowiednie materiały. Właśnie w kontekście snu i wyboru odpowiedniego posłania, materiały grają kluczową rolę dla osób z alergiami. Dzisiaj pokrótce przybliżymy ten temat oraz pokażemy że coraz szybciej rozwijającej się technologii i przeprowadzanym badaniom, wybór takich materiałów wcale nie musi być trudny.

Warto zapoznać się z naszymi wskazówkami, ponieważ jeśli myślisz że ten temat Ciebie nie dotyczy, to możesz się mylić - niektóre alergie ujawniają się nawet po 40 roku życia! Zwłaszcza te które powstają w wyniku kontaktu z roztoczami, alergenami i grzybami. A łatwo o rozwój tych mikroorganizmów kiedy nie mamy odpowiedniego materaca.

Alergie to nie tylko pyłki!

W łóżku spędzamy sporo czasu, przeważnie ok. 8 godzin dziennie. Przez tyle godzin ważna jest temperatura, przewiewność oraz wilgoć, bo te czynniki są najbardziej alergogenne.
Kiedy decydujemy się na wybór materaca, dwie pierwsze rzeczy na które należy zwrócić uwagę to wypełnienie oraz pokrowiec. Z punktu widzenia alergika, przewiewność materiałów jest najważniejszą cechą materaca. Stały dopływ powietrza nie sprzyja warunkom w jakich tworzą się złośliwe mikroorganizmy, czyli m.in. powstawaniu wilgoci.

Najczęściej polecane w tym celu są materace z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. Obydwa te rodzaje posiadają nietypową, nieregularną strukturę, przez co powietrze nie zostaje uwięzione w jednym miejscu, ale swobodnie przepływa przez cały materac.

Jeśli na cel materaca antyalergicznego macie odłożone trochę więcej pieniędzy, polecamy także materace z pianką lateksową. Jest to materiał wypełniający bardzo dobrze znany właśnie z właściwości antyalergicznych i antybakteryjnych. Pianka lateksowa ma dwie ważne cechy - jest na tyle zbita, że praktycznie nie gromadzi kurzu, ale jednocześnie posiada w sobie małe kanaliki dzięki któym powietrze swobodnie może przepływać przez materac.

Z dala od alergii!


Przejdźmy teraz do tematu pokrowców. Wybór jest tutaj oczywiście ogromny. Najważniejsze jest aby pokrowiec dało się łatwo zdejmować i wyprać, co oferują już chyba wszystkie dostępne na rynku modele. Absolutnie niezbędne jest odświeżanie swojego pokrowca średnio co ok.6 miesięcy. Bardzo dobrą praktyką producentów jest, kiedy w materiale pokrowca dodawane są srebrne nici, powłoki blokujące lub ewentualnie małe kapsułki zapobiegające rozwojowi wolnych rodników.

Oczywiście poza tym, sami musimy zadbać o odpowiednie warunki naszej pościeli, czyli prać ją i wietrzyć, średnio raz na miesiąc.

Mamy nadzieję że nasz artykuł pomógł tym z Was którzy mają alergię, a stoją przed wyborem materaca dla siebie. Zapraszamy do regularnego sprawdzania naszego bloga.

Źródło:
http://www.fabrykamateracy.info/
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...