piątek, 5 stycznia 2018

Pokrowiec na materac jak etui na komórkę.

Dbając o swój zdrowy i komfortowy sen kupujemy odpowiednio dobrany materac. Dbamy w ten sposób o siebie, ale czy sam materac to już pełnia sukcesu? Niekoniecznie, można powiedzieć że jest on połowiczny. Tak jak zakup materaca który poprawi nasz komfort w sypialni jest dobrą inwestycją i na pewno przyniesie pozytywne skutki  tak do pełni szczęście musimy zadbać jeszcze o komfort i długość użytkowania naszej inwestycji.
Najprostszym sposobem jest zakup pokrowca na materac. Chroni on przed różnego typu zabrudzeniami, ale także zabezpiecza przed dostawaniem się kurzu do wnętrza materaca. Często ma właściwości antyalergiczne, co jest dodatkowym atutem w walce z problemem uczulenia. Niektóre z pokrowców mają specjalnie zaprojektowaną fakturę, która  w połączeniu z wykonaniem ze starannie wyselekcjonowanych składników zapewnia właściwości prozdrowotne. Ważne aby był on zdejmowany, docenimy to w przypadku zabrudzenia materaca. Łatwiej przecież wyprać pokrowiec niż cały materac. Również w razie przypadkowego rozlania płynu na materac. Jako powłoka ochronna zapewnia dodatkowe utrudnienie dla płynu w drodze do wnętrza materaca, a szybka reakcja użytkownika, polegająca na odwróceniu materaca do pozycji pionowej sprawi, ze ciecz nie dostanie się do środka.

Wygodny materac


Można więc powiedzieć że materac i odpowiednio dobrany pokrowiec to zestaw obowiązkowy. Tak jak zabezpieczamy nasze telefony i  tablety znając i chroniąc ich wartość. Tak możemy zadbać o materac w swojej sypialni. Jest to przecież inwestycja na lata. 

źródło:

1 komentarz:

  1. Jeśli mam już rozłożony materac to jestem zdania, że chyba taki pokrowiec nie jest mi potrzebny. Tym bardziej, że mam materac od https://senpo.pl/materace/materace-140x200/ i wiem, że charakteryzuje się on bardzo duża wytrzymałością i zapewnia wielką wygodę.

    OdpowiedzUsuń

Jak zadbać o nasze zdrowie oraz o dobry sen

Jeżeli często narzekasz na to że źle śpisz, że wiecznie jesteś nie wyspany czy też boli Cię kręgosłup bądź krzyże wiedz że to nie mu...